Arrangementer i Nykøbing F. Hallen

Foreløbig kalender for 2018/2019. Oversigten vil løbende blive ajourført. Tilrettet 05.11.2018

 

05.11.2018 Hal 1 NFH Ligatræning NFH - Jakob Larsen
07.11.2018 Hal 1 og 3 NFH Ligakamp mod Herning-Ikast Guldborgsund Håndbold ApS
10.11.2018 Hal 1, 2 og 3 Gashaku Nykøbing F. Karateklub
11.11.2018 Hal 1, 2 og 3 Gashaku Nykøbing F. Karateklub
14.11.2018 Hal 1 og 3 NFH Ligakamp mod Viborg HK Guldborgsund Håndbold ApS
23.11.2018 Hal 1, 2 og 3 Overraskelse (Opstilling) Guldborgsund Hallerne
24.11.2018 Hal 1, 2 og 3 Overraskelse Guldborgsund Hallerne
24.11.2018 Hal 1 Håndboldstævne - Lasse Koch Nykøbing F. Håndboldklub
25.11.2018 Hal 1, 2 og 3 Overraskelse Guldborgsund Hallerne
25.11.2018 Hal 3 Juleturnering Lene Dance
26.11.2018 Hal 1, 2 og 3 Overraskelse (Nedtagning) Guldborgsund Hallerne
29.11.2018 Alle GBS Haller Personaledag fra kl. 14.00 Guldborgsund Hallerne
01.12.2018 Hal 3 Håndboldstævne - Lasse Koch Nykøbing F. Håndboldklub
02.12.2018 Hal 3 Børnenes juletræsfest (AFLYST!) Brian/Mark
06.12.2018 Hal 3 Opstilling - Julefrokost Guldborgsund Kommune
07.12.2018 Hal 3 Julefrokost Guldborgsund Kommune
08.12.2018 Hal 3 Juletræsfest LO
09.12.2018 Hal 3 Juletræsfest 3F
14.12.2018 Lokale 14/15 Julefrokost NFH
16.12.2018 Hal 3 Børnenes juletræsfest (AFLYST!) Martin
19.12.2018 Hal 3 Realskolen - Volleyturnering Kl. 08.00-13.30
20.12.2018 Hal 3 Realskolen - Volleyturnering Kl. 08.00-13.30
20.12.2018 Hal 1 og 2 Sophieskolen 09.30-13.45
27.12.2018 Hal 1 Opstilling boksegalla Fra kl. 12.00 - ca. 16.00
28.12.2018 Hal 1 Boksegalla Nykøbing F. Bokseklub

 

2019      
12.01.2019 Hal 1 og 3 NFH Ligakamp mod Skanderborg Guldborgsund Håndbold ApS
23.01.2019 Hal 1 Dag 1:Robothockey Biblioteket Borger & Branding
26.01.2019 Hal 1 og 3 NFH Ligakamp mod Silkeborg Voel Guldborgsund Håndbold ApS
31.01.2019 Hal 3 Skakturnering Nykøbing F. Realskole 8.00-14.00
02.02.2019 Hal 1 og 3 Ølsmagning Marius Mortensens Eftf.
06.02.2019 Hal 1 Dag 2:Robothockey Biblioteket Borger & Branding
13.02.2019 Hal 1 og 3 NFH Ligakamp mod Aarhus United Guldborgsund Håndbold ApS
14.02.2019 Hal 1 Thor Master 2019 - (Flyttet til Marts) BK. Thor
15.02.2019 Hal 2 Thor Master 2019 - (Flyttet til Marts) BK. Thor
16.02.2019 Hal 3 Træningslejr (Flyttet til Marts) BK. Thor
17.02.2019 Hal 3 Træningslejr (Flyttet til Marts) BK. Thor
23.02.2019 Hal 1 og 3 NFH Ligakamp mod Odense HC Guldborgsund Håndbold ApS
24.02.2019 Hal 3 Årets Danser Lene Dance
26.02.2019 Lokale 14, 15 og 9 Workshop (08:00 - 16:00) Michael Jensen (Arbejdsmarked)
06.03.2019 Hal 3 + evt andre lokaler HR - Dialogmøde fra ca. kl. 12.00  
07.03.2019 Hal 1 & 2 Multimesserne  
08.03.2019 Hal 1 & 2 Multimesserne  
09.03.2019 Hal 1 & 2 Multimesserne  
10.03.2019 Hal 1 & 2 Multimesserne  
14.03.2019 Hal 1, 2 og 3 og sal O Thor Master 2019 (NY) Arrangement
15.03.2019 Hal 1, 2 og 3 og sal O Thor Master 2019 (NY) Arrangement
16.03.2019 Hal 1, 2 og 3 og sal O Thor Master 2019 (NY) Arrangement
17.03.2019 Hal 1, 2 og 3 og sal O Thor Master 2019 (NY) Arrangement
18.03.2019 Hal 3 Thor Master 2019 - Træningslejr Klubhus færdig
19.03.2019 Hal 3 Thor Master 2019 - Træningslejr Klubhus færdig
20.03.2019 Hal 3 Thor Master 2019 - Træningslejr Klubhus færdig
21.03.2019 Hal 3 Thor Master 2019 - Træningslejr Klubhus færdig
22.03.2019 Hal 3 Thor Master 2019 - Træningslejr Klubhus færdig
23.03.2019 Hal 3 Thor Master 2019 - Træningslejr Klubhus færdig
24.03.2019 Hal 3 Thor Master 2019 - Træningslejr Klubhus færdig
25.03.2019 Hal 3 Thor Master 2019 - Træningslejr Klubhus færdig
26.03.2019 Hal 3 Thor Master 2019 - Træningslejr Klubhus færdig
27.03.2019 Hal 3 Thor Master 2019 - Træningslejr Klubhus færdig
17.03.2019 Hal 3 Seniordans Aktiv Fritid Booket kommercielt
06.04.2019 Hal 1 og 2 Opstilling Samlermesse 2019 Nykøbing F. Frimærkeklub
07.04.2019 Hal 1 & 2 Samlermesse 2019 Nykøbing F. Frimærkeklub
09.04.2019 Lokale 14, 15 Workshop (08:00 - 16:00) Michael Jensen (Arbejdsmarked)
Uge 15 Hal 3 Generalprøve Lene Dance
13.04.2019 Hal 3 Opvisningshow Lene Dance
16.04.2019 Hal 1 Boldspil/dans Korsør Svømmeklub
05.05.2019 Hal 1, 2, 3, Sal N + O Aktiv Fritid - Opstilling Seniorfest Hele dagen
06.05.2019 Hal 1, 2, 3, Sal N + O Aktiv Fritid - Seniorfest Hal 1, 2, Sal N + O til kl. 13.00 - Hal 3 til kl. 18.00
17.05.2019 Hal 1 & 2 & 3 Nykøbing F. Karatecenter - Gasshuku Fre 8.00-20.00 - lør-søn 8.00-17.00
18.05.2019 Hal 1 & 2 & 3 Nykøbing F. Karatecenter - Gasshuku Fre 8.00-20.00 - lør-søn 8.00-17.00
19.05.2019 Hal 1 & 2 & 3 Nykøbing F. Karatecenter - Gasshuku Fre 8.00-20.00 - lør-søn 8.00-17.00
24.05.2019 Hal 1 & 2 & 3 Opstilling - Klubben for Små Selskabshunde Alle 3 haller er tilgængelig for KSS fra kl. 16.00 til opstilling
25.05.2019 Hal 1 & 2 & 3 Udstilling - Klubben for Små Selskabshunde  
26.05.2019 Hal 1 & 2 & 3 Udstilling - Klubben for Små Selskabshunde  
01.06.2019 Hal 1 Nykøbing F. Karate - Stævne Lør 7.00-18.00
01.06.2019 Hal 3 Dans Jubilæumsfest (Lisbeth Nilesen 40 54 80 08) Kendis m.m.
07.06.2019 Hal 1 & 2 & 3 Udstilling - Dansk Kennel Klub Kreds 10  
08.06.2019 Hal 1 & 2 & 3 Udstilling - Dansk Kennel Klub Kreds 10  
09.06.2019 Hal 1 & 2 & 3 Udstilling - Dansk Kennel Klub Kreds 10  
10.06.2019 Hal 1 & 2 & 3 Udstilling - Dansk Kennel Klub Kreds 10  
28.06.2019 Hal 1 Translokation Nykøbing F. Katedralskole
16.11.2019 Hal 1 & 2 & 3 Nykøbing F. Karatecenter - Gasshuku Lør 7.00-21.00 - søn 7.00-17.00
17.11.2019 Hal 1 & 2 & 3 Nykøbing F. Karatecenter - Gasshuku Lør 7.00-21.00 - søn 7.00-17.00