Arrangementer i Nykøbing F. Hallen

Foreløbig kalender for 2019. Oversigten vil løbende blive ajourført. Tilrettet 14.08.2019

30.08.2019 Hal 1, 2 & 3 NFH Ligakamp mod København Håndbold Guldborgsund Håndbold ApS
31.08.2019 Hal 1 & 3 NFH - Håndboldstævne Kl. 10.00-18.00
01.09.2019 Hal 1 & 3 NFH - Håndboldstævne Kl. 10.00-18.00
06.09.2019 Hal 1, 2, 3, sal O (& Scenesal) Hal 1's 50 års jubilæumsfest  
07.09.2019 Hal 1, 2, 3, sal O (& Scenesal) Hal 1's 50 års jubilæumsfest  
08.09.2019 Hal 1, 2, 3, sal O (& Scenesal) Hal 1's 50 års jubilæumsfest  
09.09.2019 Hal 1, 2 & 3 NFH Ligakamp mod Viborg HK Hal 1 & 3 hele dagen - Hal 2 fra kl. 16.00
09.09.2019 Hal 2 Sophieskolen - Temauge 10. klasser Kl. 08.00-14.00
10.09.2019 Hal 3 Sophieskolen - Temauge 10. klasser Kl. 08.00-14.00
11.09.2019 Hal 3 Sophieskolen - Temauge 10. klasser Kl. 08.00-14.00
12.09.2019 Hal 3 Sophieskolen - Temauge 10. klasser Kl. 08.00-14.00
13.09.2019 Hal 3 Sophieskolen - Temauge 10. klasser Kl. 08.00-14.00
13.09.2019 Hal 1, 2 & 3 Opstilling Dannelses konference Hal 1 & 2 hele dagen - Hal 3 kl. 14.00-22.00
14.09.2019 Hal 1, 2 & 3 Dannelses konference GBS Kommune - Kultur
15.09.2019 Hal 1, 2 & 3 Nedtagning - Dannelses konference Hele dagen
17.09.2019 Hal 3 Opstilling - HR & Arbejdsmiljø Hele dagen
18.09.2019 Hal 3 HR & Arbejdsmiljø - Foredrag HR & Arbejdsmiljø
22.09.2019 Hal 1, 2 & 3 NFH Ligakamp mod Ajax København Guldborgsund Håndbold ApS
25.09.2019 Hal 3 Nykredit - Kunde arrangement Nykredit
27.09.2019 Hal 1 & 3 Skolehåndbold - NFH Kl. 16.00-22.00
04.10.2019 Hal 1 & 3 Håndboldskole - NFH/Skoleafdelingen Kl. 16.00-22.00
04.10.2019 Hal 2 Opstilling til Copenhagen Phil (Koncert) Copenhagen Phil og Guldborgsund Kommune
05.10.2019 Hal 1 & 2 Opstilling til Copenhagen Phil (Koncert) Copenhagen Phil og Guldborgsund Kommune
06.10.2019 Hal 1, 2, Sal O og scenesal Copenhagen Phil (koncert) Copenhagen Phil og Guldborgsund Kommune
11.10.2019 Hal 1 Bjørne Cup - Opstilling Brydeklubben Thor
11.10.2019 Hal 3 Opstilling Legetøjsmesse Guldborgsund Hallerne
12.10.2019 Hal 1 Bjørne Cup - Afvikling Brydeklubben Thor
12.10.2019 Hal 3 Legetøjsmesse Søren Baunsgaard
14.10.2019 Hal 1, 2 & 3 NFH Ligakamp mod Silkeborg-Voel KFUM Guldborgsund Håndbold ApS
14.10.2019 Lokale 14/15 Zealand - kl. 08.00-15.00 Bispegade 5
15.10.2019 Lokale 14/15 Zealand - kl. 11.00-16.00 Bispegade 5
23.10.2019 Hal 1, 2 & 3 NFH Ligakamp mod Odense HC Guldborgsund Håndbold ApS
02.11.2019 Hal 3 Opstilling Lopperiet Lopperiet
03.11.2019 Hal 3 Lopperiet Lopperiet
06.11.2019 Hal 1, 2 & 3 NFH Ligakamp mod Aarhus united Guldborgsund Håndbold ApS
07.11.2019 Hal 1 Vinsmagning Marius Mortensens Eftf.
07.11.2019 Hal 3 Center for Børn & Læring Børn & Læring
09.11.2019 Hal 3 40-års jubilæum - Attila Klaus Stæger
14.11.2019 Lokale 14/15 Borgmesterdialog (Lolland og GBS) 08.00-15.00
15.11.2019 Hal 3 Borgmesterdialog (Lolland og GBS) 11.00-16.00
16.11.2019 Hal 1, 2 & 3 Nykøbing F. Karatecenter - Gasshuku 7.00-21.00
17.11.2019 Hal 1, 2 & 3 Nykøbing F. Karatecenter - Gasshuku 7.00-17.00
23.11.2019 Hal 1 & 3 NFH Handicap-stævne 10.00-15.00 - Marianne Krag Arnesen - NFH Handicapafd.
24.11.2019 Hal 3 Lene Dance - Juleturnering Lene Dance
05.12.2019 Hal 3 Opstilling julefrokost GBS Kommune
06.12.2019 Hal 3 Julefrokost GBS Kommune
07.12.2019 Hal 1 & 2 Hundeudstilling Dansk Kennel Klub Kreds 10
07.12.2019 Hal 3 Juletræsfest LO/3F
08.12.2019 Hal 3 Juletræsfest LO/3F
11.12.2019 Hal 1 & 2 Boldaktiviteter - 3. klasse Kl. 08.00-12.00 - NFH/GBS Skoleafdeling
13.12.2019 Hal 1 & 2 Foldbold juleturnering Kl. 08.00-14.00
14.12.2019 Hal 3 Julekoncert Aktiv Fritid
16.12.2019 Hal 3 Idrætseksamen - Katedralskolen Katedralskolen kl. 08.00-15.00
17.12.2019 Hal 3 Idrætseksamen - Katedralskolen Katedralskolen kl. 08.00-15.00
18.12.2019 Hal 3 Idrætseksamen - Katedralskolen Katedralskolen kl. 08.00-15.00
18.12.2019 Hal 1 Realskolen - Boldspil Realskolen 08.00-13.30
19.12.2019 Hal 1 & 2 Sophieskolens Jule-idrætsstævne 09.15-13.00
19.12.2019 Hal 3 Idrætseksamen - Katedralskolen Katedralskolen kl. 08.00-15.00